FUNGUJEME ! Provoz e-shopu nepřerušen, prodejna v Lužanech již opět v provozu. E-shop ve výstavbě za vzniklé obtíže se omlouváme.

Představení nástrah Shirasu Perch Collector

Představení nástrah Shirasu Perch Collector

Mimopstruhová sezóna začala a já jsem tak měl konečně možnost vyzkoušet nové nástrahy z řady Shirasu a to konkrétně Shirasu Perch Collector. V principu by se mělo jednat o nástrahu určenou speciálně pro lov okounů, nicméně během zkoušení jsem ulovil i dost štik.

Samozřejmě vzhledem k velikosti Perch Collectorů (7cm) se nejednalo o kapitální kusy, spíše naopak. Myslím že na žádnou jinou gumovou nástrahu jsem menší štiky nechytal.

Perch Collector se vyrábí v osmi barevných variantách. Osobně jsem tipoval že žlutozelená "šatréz" barva bude nejlepší. Musím říci, že jsem na ni pár kousků chytil, ale nejvíc se mi osvědčila červená "Hot Crab". Ostatní barvy jsou také zajímavé a určitě stojí za vyzkoušení, nicméně můj favorit je v tomhle případě červená.

Kromě barevných variant jsou Perch Collectory zajímavé také svým pohybem. Pracují už při velmi pomalém tažení a budou tím pádem vhodné i pro podzimní chytání, kdy už ryby nejsou tak rychlé a je třeba nástrahy vodit pomaleji.

MŮJ TIP:

  • Během chytání zkuste kromě běžného tažení vodou nástrahu zastavit a "poskakovat" s ní rychlými poškuby prutem. V okamžiku, kdy zastavíte nástrahu, začne pomalu padat ke dnu a ryby které jí následovaly velmi často zaútočí.

Hlavičky k Perch Collectorům doporučuji velmi lehké. S těžkou hlavičkou by nástraha nechodila ani zdaleka tak pěkně jako s lehčími hlavami. Na řece používám hlavičky Vláčej bez nálitku o hmotnosti 1g. Do hlubších partií nebo třeba na přehrady bych volil maximálně hlavičky o hmotnosti 2g.

Shirasu Perch Collector jsou nástrahy pro "sranda" rybařinu, kdy nám nejde o chycení těch největších ryb, ale spíše o zábavu. V kombinaci s lehkým rychlým proutkem je lov na tyto malé nástrahy opravdu zážitek, kdy i malý okoun dokáže pořádně zabojovat a potěšit. 

Shirasu Perch Collector spolu s hlavičkami Vláčej naleznete na našem eshopu v kategorii LOV DRAVCŮ.