FUNGUJEME ! Provoz e-shopu nepřerušen, prodejna v Lužanech již opět v provozu. E-shop ve výstavbě za vzniklé obtíže se omlouváme.

Pilkrovací set do letadla | ADRENALIN

  • Katalogové číslo: 999-SET3
  • Výrobce: Balzer
Výrobci
Skladová dostupnost
Prodejna Lužany: 1 ks

15 325,00 Kč

Hlídat cenu

Pilkrovací set do letadla | ADRENALIN

Představujeme Vám námi sestavený set pro náročné rybáře, kteří upřednostňují kvalitu a luxus před vším ostatním! Set se skládá z toho nejlepšího, co firma BALZER momentálně může nabídnout.

Prut:

Při tvorbě tohoto comba jsme hned věděli že to bude chtít něco extra. Proto jsme sáhli po prutu z nejlepší série ADRENALIN, která je naprosto nekompromisní co se kvality týče. Konkrétně jsme zvolili prut ADRENALIN Arctic Jigger Travel Cast 40lb v délce 197cm, což je prut pro těžké pilkrování, který lze složit na 3 díly a zabírá tak velmi málo místa v leteckém zavazadle.

parametry:

Arctic Jigger 40lb má blank vyroben z nejkvalitnějších uhlíkových vláken IM-12, která mu propůjčují potřebné vlastnosti. Očka mají titanové rámečky, které jsou velmi odolné a lehké. Výplně oček jsou z velice tvrdého materiálu SIC, který je určen pro použití pletených šňůr. Sedlo navijáku je od Japonské firmy FUJI, která je na špičce v oblasti vývoje a výroby komponent k prutům.

Tento model má tzv. "hák", který slouží k lepšímu úchopu prutu při lovu na multiplikátor. Prut nemá tendenci se zvracet v ruce a lépe se drží při zdolávání těžkých ryb. Rukojeť je opatřena neklouzavým gumovým vzorem, díky kterému prut neklouže ani když má rybář mokré ruce. Na úplném spodku prutu se nachází kovový kříž pro zaklesnutí prutu do bojového pásu.

Jako bonus se prut dodává v luxusním měkkém pouzdře.

Naviják:

Multiplikátor v tomto setu je ze stejné série - ADRENALIN. Jedná se o velmi robustní multiplikátor, který je špičkou v nabídce firmy BALZER. Tělo navijáku je z jednoho kusu přesně obrobeného hliníku 6061-T6, který se také, mimo jiné, používá v leteckém průmyslu. Celý povrch navijáku je pasivován, takže snese i působení slané vody. Velkou předností této série navijáků je to, že kompletně celý vnitřek, tzn. ozubená kola, šroubky, pružinky a další části, jsou z korozivzdorné nerezové oceli. 

V levé části navijáku je palcem ovládaná brzda, která má brzdové disky vyrobené Americkou firmou z tvrzeného uhlíku. Při zatížení se brzda nezadrhává a má velmi plynulý chod. Multiplikátor je vybaven 7 Japonskými, dvojitě těsněnými kuličkovými ložisky a jedním jehlovým. Klička je vyrobena z masivního kusu leteckého duralu.

Zajímavostí tohoto navijáku je, že má dvě rychlosti, takže si můžeme nastavit potřebnou rychlost navíjení dle dané situace. Rychlejší převod se používá zejména při vyndavání nástrahy z vody, zatímco pomalejší slouží k šetření síly rybáře při zdolávání velké a těžké ryby. Brzda navijáku nabízí brzdnou sílu 15kg!

Šňůra:

Kvalitní kmenová šňůra je taktéž důležitým prvkem udice mořského rybáře. Pro tento set jsme vybrali 8-mi pramennou šňůru v klasickém zeleném provedení o průměru 0,40mm a délce 300m. Pevnost akorát sedí na prut Arctic Jigger Travel 40lb. Narozdíl od některých levnějších šňůr je její průřez kruhový, takže daleko méně opotřebovává očka prutu a lépe se odvíjí.

Pletená šňůra má minimální průtažnost, takže rybář bez problému cítí jakýkoliv kontakt s rybou nebo se dnem.

Mad Shad:

Jako bonus jsme do setu zařadili účinnou nástrahu Mad Shad o hmotnosti 200g, která je velmi dobrá pro lov velkých tresek obecných, tresek černých, ale i halibutů. Díky speciálnímu háčku v ocasní části se chytí i ryba, která na naši nástrahu útočí zezadu.

Shrnutí: 

Tento set doporučujeme spíše zkušenějším rybářům, kteří to s těžkým pilkrováním myslí vážně. S tímto combem můžete vyrazit jak do nejsevernějších zákoutí Norska, tak i třeba na lov kapitálních ryb na Ebru a nebudete mít problém vylovit ani ty nějtěžší kusy.