FUNGUJEME ! Provoz e-shopu nepřerušen, prodejna v Lužanech již opět v provozu. E-shop ve výstavbě za vzniklé obtíže se omlouváme.

Balzer MK Adventure Štika | 16cm

  • Katalogové číslo: 13400-016
  • Výrobce: Balzer
Výrobci
Skladová dostupnost
Prodejna Lužany: 1 ks

345,00 Kč

Hlídat cenu

Balzer MK Adventure Štika

Nová generace woblerů...

Firma Balzer vyvinula nové woblery pro přívlač, které jsou novým fenoménem na hojně prochytávaných vodách. V Evropě je už bohužel velmi málo panenských míst, kde ryby nejsou zvyklé na rybáře. Většina vod je neustále atakována různými druhy vláčecích nástrah a ryby mají již tyto nástrahy okoukané a zejména velcí dravci jsou velmi opatrní.

Woblery MK Adventure Štika s mohutným střapcem v ocasní části se používají podobným způsobem jako poppery, tzn. po nahození se wobler prudce popotáhne, při potažení se střapec zúží. Pak se wobler nechá malou chvilku stát, střapec se roztánhe a při opětovném potažení zase zúží. A právě to je okamžik, kdy opatrného dravce přimějeme k záběru, protože prudký únik vyprovokuje u dravce okamžitou reakci.

Běžný wobler svým monotónním kývavým pohybem už dravce moc nepřesvědčí, protože podobné nástrahy pročesávají vodu od rána do večera. Tyto nové nástrahy od firmy Balzer se chovají jinak a rybář správným pohybem dokáže vyprovokovat každou opatrnou rybu.

Na tento nový způsob vedení woblerů je lépe použít tvrdší vláčecí pruty, aby přechod z klidové fáze do pohybu byl razantní a v dravci vyvolal pocit prudce unikající potravy. Úspěšnost rybolovu můžeme ještě zvýšit velikostí volené nástrahy, kdy u největších modelů 16 cm lze v dravci vyvolat pocit ohrožení teritoria potravním konkurentem. Díky střapci vypadá wobler pocitově daleko větší, než ve skutečnosti je.

  • Hmotnost: 50g
  • Potápivost: 1,5 - 2m
  • Typ: plovoucí